HISTORIA PISANA INTERNETEM...

20 lat SOLIDEX — 1990-2010

20 lat SOLIDEX — 1990-2010
6 Stycznia – Turniej Czterech Skoczni zakończył się zwycięstwem Kamila Stocha. Drugie miejsce zajął Piotr Żyła, na czwartym miejscu uplasował się Maciej Kot. * 20 Stycznia – Donald J. Trump został 45 prezydentem Stanów Zjednoczonych. * 22 Lutego - NASA oraz Europejskie Obserwatorium Południowe (ESO) ogłosiły odkrycie nowego systemu z siedmioma planetami typu ziemskiego w naszym galaktycznym sąsiedztwie. * 17 Marca – Król Muhammad VI desygnował Saadeddine Othmanianego na stanowisko premiera Maroka. * 4 Kwietnia - Brytyjski fizyk i programista, współtwórca World Wide Web, Tim Berners-Lee został wyróżniony prestiżową nagrodą informatyczną - Nagrodą Turinga. * 4 Maja - Drugą turę wyborów prezydenckich we Francji wygrał Emmanuel Macron, który zdobył 66,1 procent głosów. * 2 Czerwca - Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych wybrało Polskę na niestałego członka Rady Bezpieczeństwa ONZ na lata 2018-19. * 28 Czerwca - Państwa UE formalnie przedłużyły sankcje gospodarcze nałożone na Rosję o kolejne pół roku - do końca stycznia 2018 roku. * 5–6 Lipca – Wizyta prezydenta USA Donalda Trumpa w Polsce. * 12 Lipca – Wyspa lodowa o powierzchni około 6000 km² oddzieliła się od Lodowca Szelfowego Larsena. * 17–19 Lipca - Wizyta pary książęcej Wiliama i Kate w Polsce. * 20 Sierpnia - Na Oceanie Spokojnym odnaleziono wrak okrętu USS „Indianapolis”, którego zatopienie podczas II wojny światowej było największą katastrofą w historii US Navy. * 3 Września - Władze Korei Północnej przeprowadziły udaną próbę jądrową. Działania komunistycznego reżimu spotkały się z potępieniem społeczności międzynarodowej. * 8 Października - Reprezentacja Polski zapewniła sobie awans na mistrzostwa świata w Rosji. * 27 Listopada - Książę Harry i Meghan Markle ogłosili swoje zaręczyny. Książęce wesele odbędzie się wiosną 2018 roku. * 8 Grudnia - Komisja Europejska i Wielka Brytania porozumiały się ws. pierwszej fazy rozmów dotyczących Brexitu, dając tym samym unijnym przywódcom możliwość otwarcia rokowań o przyszłych relacjach handlowych między stronami. *
rok 2017

2017 rok był dla SOLIDEX S.A. i całego grona SOLIDnych kolejnym rokiem intensywnej pracy i rozwoju.

SOLIDEX S.A. był widoczny nie tylko w siedzibach Klientów, u których nasi SOLIDni inżynierowie wdrażali nowoczesne rozwiązania sieciowe, ale również na wielu prestiżowych branżowych wydarzeniach. Mieliśmy okazję zaprezentować się nie tylko na konferencjach takich jak IT@Bank 2017 czy konferencjach organizowanych przez Successpoint, ale również na Forum Bankowym, Forum Bezpieczeństwa Banków i Targach Europoltech. Wykorzystaliśmy te wydarzenia do nawiązania nowych kontaktów biznesowych oraz wymiany cennych doświadczeń z innymi przedstawicielami branży IT, stale poszerzając swoje horyzonty.

SOLIDEX S.A. nie poprzestawał na uczestnictwie w wydarzeniach organizowanych przez inne podmioty – samodzielnie zorganizowaliśmy seminaria pod hasłem „Technologiczna Wiosna z SOLIDEX”. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów z całej Polski zaprosiliśmy ich na prowadzone przez naszych SOLIDnych Ekspertów prelekcje dotyczące zagadnień związanych z tematyką bezpieczeństwa sieciowego. Seminaria odbyły się w Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu i Gdańsku.

SOLIDEX S.A. zaakcentował swoją obecność jako pracodawca na rynku IT biorąc udział w ubiegłorocznych Targach Pracy zorganizowanych przez Akademię Górniczo-Hutniczą. Nasze stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem studentów i absolwentów, które zaowocowało nawiązaniem współpracy z kilkoma młodymi, ambitnymi, obiecującymi inżynierami.

SOLIDEX S.A. nie zwalnia tempa także w zakresie współpracy z partnerami, za co kolejny raz otrzymaliśmy prestiżowe wyróżnienia. Najważniejsze z nich to nagroda dla Najlepszego Partnera Handlowego firmy Clico za 2016 rok oraz pierwsze miejsce w kategorii New Customer & New Technologies, którym firma Check Point uhonorowała nas podczas konferencji Check Point Experience 2017 w Jachrance. Przez kolejny rok mogliśmy szczycić się także statusem Złotego Certyfikowanego Partnera Cisco Systems, co w dużej mierze zawdzięczamy naszym SOLIDnym inżynierom, którzy pomyślnie przechodzili egzaminy i zdobywali certyfikaty takie jak Cisco Business Value Practitioner Specialist czy Cisco Certified Internetworking Expert.

Od wielu lat w celu zapewnienia naszym Klientom najwyższej jakości obsługi utrzymujemy wysoki poziom podporządkowany standardom ISO i WSK. W drugiej połowie roku w SOLIDEX S.A. został przeprowadzony audyt, który zaowocował odnowieniem certyfikacji ISO i WSK, dzięki czemu SOLIDEX S.A. otrzymał na kolejne trzy lata Certyfikaty Zarządzania Jakością oraz Systemu Zarządzania Wewnętrzny System Kontroli.

Idąc z duchem czasu i dążąc do zapewnienia SOLIDnym optymalnych warunków pracy SOLIDEX S.A. zdecydował się na opuszczenie dotychczasowego krakowskiego biura w Tęczowym Biurowcu przy Lea 124 i przeniósł się do nowoczesnego budynku przy ulicy Sosnowieckiej 75. Przestronne biuro odpowiadające najwyższym aktualnym standardom zostało optymalnie zaaranżowane na potrzeby naszych Pracowników w celu zapewnienia im maksymalnego komfortu pracy.